اقتصاد در ناسیونال سوسیالیسم (نازیسم)؛

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

۶ پاسخ

 1. Morteza گفت:

  ممنون بخاطر این مقاله من خودم به شخصه اقتصاد دان نیستم ولی بعضی از قسمتهای این مقاله برام جالب بود بویژه بخش گرسنگی و مصرف گرایی هرچند بعید میدونم دنیای امروز چنین چیزو رو قبول کنه اما واقعا باید بپذیریم که سرمایه داری نیاز کاذب در مردم بوجود آورده و مردم نیز ترجیح میدن با این نیاز کاذب زندگی کنن(مثل رویا) ولی چیزی که هست اینه که اقتصاد به این سبک که فرمودید یک اقتصاد قانون مند و ملی و سخت گیر هست که میتونه پاسخ گوی نیاز انسانها باشه.
  دنیا امروز تا چند وقت پیش میگفت گرسنگی تا ۲۰۳۰به پایان میرسه در جهان. حالا حتی نمیدونن چند درصد مردم جهان تا اون وقت دووم خواهند آورد.
  ممنون

 2. Morteza گفت:

  یک درخواست از شما دارم مردم زیادی در ایران عقاید خودشون رو بر اساس کتب نوشته یهودی ها پایه گذاری کرده اند. آنها شما رو متهم به تعصب میکنن. من بشخصه خب میتوانم سه کار انجام بدم. به آنها در مورد دروغ هلوکاست بگم. راجب زندگی در آلمان نازی و نهایتا راجب فسادهای و کشتار های متفقین. ولی واقعا در زمینه کتب در برابرشون بی دفاعم وقتی میگم خب کتابی که یهودی نوشته یعنی دروغ محض من رو متهم به تعصب میکنن حقم دارن من سلاحی برای اثبات عقیدم ندارم.
  از شما درخواست دارم که در این زمینه فعالیت کنید و از این کتابها نویسنده اونها و دروغ هاشون اطلاعات در اختیار ما قرار بدین تا بتونیم دفاع محکمی داشته باشیم.

  صمیمانه ترین سپاس

  • PaRHaM_P.H گفت:

   درود بر شما
   متاسفانه در مورد جناح راست کتاب و منابعِ خیلی کمی وجود داره که همونا هم به سختی پیدا میشن! اگر هم پیدا بشن ترجمه ندارن و ما داریم اونها رو برای اولین بار به فارسی ترجمه و منتشر میکنیم، یکیش همین تئوریِ اقتصادیِ نازیسم نوشته ی فدر هست که تا حالا به فارسی منتشر نشده؛ اما در خصوصِ ادعاهای اونها، خیلی از ادعا ها رو با اسناد و مدارک رد کردیم، نه فقط کتاب شون بلکه خوده ادعا شون رو، هم در سایت هم در کانال موجوده، از هلوکاست تا شهادت های دروغ تا اعترافاتِ خودشون و غیره، اگر هم جستجو کردید و پیدا نکردید، میتونید به اکانتِ روابط عمومیِ ما در تلگرام پیام بدید تا بیشتر بهتون کمک کنیم.

 3. Mohammad hosain گفت:

  پس از یاد خدا
  درود بر شما ، این طرح اقتصادی در جامعه ی’ ایران امروز’ که اختلاف طبقه شغلی به شدت در آن زیاد است موجب اصلاح میشود(مثلا بار طبقاتی’ متخصص گیاه شناسی’ با ‘متخصص جراح مغز’ یکی نیست.) و این فساد برتری جویی اصلا به اقتصاد ناسیونال سوسیال نمیخورد!امیدوارم که جامعه ی ایران به این اشتباه خود پی ببرند.و آن را اصلاح کنند.

 4. امید گفت:

  هیتلر هیچوقت ادعاو خود بزرگ بینی نداشت حتی خودش رو ادم معمولی میدونست نه خیلی مذهبی ولی به نظر من یا هر کسی دیگه که بخوبی سعی کنه بشناستش یه انسان بزرگ میاد. گوش کردن و عمیق شدن به سخنرانی هاش هر انسانی رو تحت تاثیر قرار میده. ولی در اصل هیچوقت توی هیچ جای دنیا یه شهروند عادی و معمولی وجودنداره که بگه از هیتلرمتفره. همه نگاه خاص بهش دارن واقعا اون یه ادم خاص بود .هرجا توی هر محفل حرفی ازش میاد احترام و تحسین افراد شنیده میشه اکثر مردم دنیا بهش احترام میزارن . انگار یه چیزی داره که این حس رو در قلب مردم تحریک میکنه نه با زبان واثبات و استدلال .حرف راجع به این شخص بسی زیاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *